Inne zastosowania RFID

System kontroli dostępu pozwala bezdotykowe śledzenie przechodzenia osób lub mienia w czasie rzeczywistym. System ten daje sposobność jednoczesnej identyfikacji nawet wielu osób bez konieczności przykładania kart (identyfikatorów) do czytnika. System pozwala również na śledzenie przemieszczania się lub ochronę środków trwałych przed wynoszeniem ich poza określone strefy lub przed wynoszeniem ich przez nieuprawnione osoby.

SYSTEMY PARKINGOWE

Zastosowanie RFID na parkingach to połączenie zalet pilotów radiowych i kart dostępowych. Chip RFID może być zamieszczony na szybie samochodu, dzięki czemu kierowca nie musi robić żadnej innej czynności, aby móc wjechać lub wyjechać z parkingu.

LOGISTYKA I ŁAŃCUCH DOSTAW

RFID w logistyce daje możliwość szybkiej i skutecznej inwentaryzacji oraz kontroli przemieszczania się materiałów i zasobów w łańcuchu dostaw co prowadzi do optymalizacji zasobów. System HAXON umożliwia również nad kompletacją zamówień, a więc unikaniem pomyłek w załadunku oraz wysyłką towarów jaki i zmniejszenie strat w związku z kradzieżami. Dzięki HAXON, dział logistyki w Waszej firmie przeciwdziała stratom jak i umożliwi oszczędność czasu oraz zasobów.

HANDEL

Wykorzystanie HAXON RFID w handlu pozwala uniknąć strat oraz wygenerować oszczędności czasu i zasobów jak i również zwiększyć sprzedaż. Haxon RFID pozwala na poprawę funkcjonowania
magazynu jak i w bezpośrednim kontakcie z klientem. Daje możliwość automatycznej identyfikacji dostaw, przesunięć towaru z magazynu na sklep, pomiędzy sklepami, czy magazynami.

SPORT

Dzięki wykorzystaniu RFID w sporcie możemy na bieżąco śledzić zawodnika, który przemieszcza się przez wyznaczone strefy w czasie rzeczywistym. Zastosowanie RFID przydane jest w szczególności w trakcie długich tras i zawodów.

LOTNISKA

Główną zaleta wynikającą z zastosowania RFID na lotniskach jest polepszenie obsługi klienta. Dzięki RFID możliwa jest w pełni zautomatyzowana odprawa pasażerów.

PRZEMYSŁ WYDOBYWCZY

Poprzez RFID możliwe jest monitorowanie kosztownego górniczego sprzętu jak i również przypływ osób oraz urządzeń w kopalniach. Również w obiektach turystycznych typu kopalnia możemy monitorować przepływ zwiedzających na obiekcie.

KONFERENCJE

Dzięki wykorzystaniu RFID możemy polepszyć obsługę konferencji oraz wykazać się sporą dozą oryginalności w oczach gości. Dzięki identyfikatorom wyposażonych w tagi RFID będzie mogli w szybki sposób sprawdzić obecność jak i spersonalizować przekaz. Gość wystarczy, że przejdzie przez wyodrębnioną strefę, aby przygotować dla niego komunikat.

WOJSKO

Przy pomocy RFID możemy w wojsku śledzić i monitorować jaką drogę przechodzą przedmioty jak i przeprowadzać szybkie inwentaryzacje.

SŁUŻBA ZDROWIA

RFID w Szpitalu to nie tylko pranie: Wyposażając pacjentów w opaski z tagami RFID, możemy za pomocą czytnika RFID odczytać całą historię dolegliwości, schorzeń jak i zażywanych leków pacjenta. Nie potrzebujemy kontaktu optycznego z tagiem, a same tagi mogą być wykorzystywane wielorazowo.

Jeśli  stwierdzisz po przeczytaniu tego tekstu, że RFID jest dla Ciebie to zadasz sobie pytanie, czemu akurat my?

Jako firma HAXON wdrożyliśmy różnego rodzaju systemy RFID w ponad 50 obiektach.
Specjalizujemy się w tworzeniu systemów RFID, a wiedza i doświadczenie jakie zdobyliśmy pozwali nam z powodzeniem wdrożyć RFID w Twoim miejscu pracy. Udzielamy fachowego wsparcia oraz doradztwa przez cały okres trwania umowy.

Jeśli nadal jesteś sceptyczny do tego rozwiązania, możemy przeprowadzić testy. Oznakujemy partie  surowców/części/ wyrobów gotowych i wypożyczymy Ci sprzęt oraz damy darmowy dostęp do systemu. Po okresie testowym podejmiesz decyzję czy to rozwiązanie dla Ciebie, czy jednak to co masz obecnie Ci wystarcza.

Zadzwoń lub napisz już dziś do naszego przedstawiciela by umówić się na rozmowę.

Zamknij

Potrzebujesz pomocy?
Chcesz poznać szczegóły współpracy?

Zostaw swój numer telefonu, a nasz pracownik zadzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.

    Zadzwonimy do Ciebie w możliwie najkrótszym czasie w godzinach pracy od 900 do 1700 w dni robocze.

    Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli Haxon S.A. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. Podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora.

    Masz m.in. prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia oraz zgłoszenia sprzeciwu na marketing produktów i usług Administratora, jak również skorzystać z innych praw opisanych szczegółowo w polityce prywatności. Odbiorcami Twoich danych czyli podmiotami, którym będziemy mogli przekazać Twoje dane zgodnie z obowiązującym prawem będą podmioty pomagające Nam w działaniach związanych z opisanym wyżej marketingiem bezpośrednim produktów i usług własnych oraz inne podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.