Jesteś tu pierwszy raz? Wstęp do RFiD - poradnik dla początkującego

Zastosowanie technologii RFID Hotel

Jak myślisz, gdybyś posiadał narzędzie, które pozwoli Ci kontrolować Twoją pralnie w kilka sekund oraz skrócić inwentaryzacje całego hotelu do 2 godzin to jak bardzo zmieniłoby to Twój biznes?

Coraz więcej hoteli interesuje się wdrożeniem RFID, gdyż dostrzegają problem w rozliczaniu usług pralniczych oraz w braku kontroli nad majątkiem hotelu.

System RFID pomoże całkowicie wyeliminować ręczne zliczanie zasobów przez pracowników, dzięki temu będą mogli skupić się na innych zadaniach i zwiększyć wydajność swojej pracy, co w konsekwencji pozwoli zaoszczędzić również pieniądze.

W kilka sekund możesz skontrolować ilość prania, które opuszcza i i zostaje dostarczone do hotelu. Zwiększysz również kontrolę nad pralnią, ponieważ będziesz dokładnie wiedział po jakim czasie Twoje rzeczy powróciły do hotelu.

Dzięki zastosowaniu RFID będziesz miał pełną kontrolę nad swoim majątkiem. Ogromny wybór różnych chipów pozwoli Ci na oznakowanie zarówno tekstyliów – pościeli, ręczników, szlafroków czy odzieży roboczej jak i każdej dowolnej rzeczy, nad którą chcesz mieć pełną kontrolę. Każdy chip posiada swój indywidualny numer, do którego dopisuje się pożądane informacje (nazwa, kolor, rozmiar, producent itp.).

W przeciwieństwie do kodów kreskowych taką właśnie informację można modyfikować w dowolnym momencie. Wszystkie te informacje będą dostępne w jednym systemie, który wymaga jedynie dostępu do Internetu. System pozwala również na generowanie różnego rodzaju raportów, co z pewnością ułatwia segregowanie informacji.

Jeśli chcesz:

 • wyeliminować ręczne liczenie
 • zmniejszyć ilość reklamacji praktycznie do zera
 • zwiększyć kontrole nad tekstyliami i usługą pralniczą
 • mieć wszystkie informacje odnośnie procesu pralniczego właściwie pod ręką
 • w ciągu kilku chwil wydawać i przyjmować pranie
 • skrócić czas inwentaryzacji o 90%
 • zapobiegniesz kradzieży tekstyliów przez klientów

To umów się na rozmowę z naszym przedstawicielem.
Możesz jednak zostać przy tym co masz i działać tak ja do tej pory, a wtedy:

 • Twoi pracownicy będą poświęcać swój czas na liczenie ręczne
 • Informacje będą znajdować się w wielu miejscach, a dane będą wprowadzane ręcznie
 • Inwentaryzacja będzie zajmować nawet kilka dni angażując wielu pracowników
 • Nie będziesz posiadać całkowitej kontroli nad tekstyliami

Oczywiście, możesz twierdzić, że przecież wszystko się zgadza, niestety pomimo takich zapewnień dopiero po wdrożeniu naszego systemu okazuje się, że nie wszystko udawało się prawidłowo skontrolować

Może chipy u Ciebie się nie sprawdziły? My nie odpowiadamy za rozwiązania naszej konkurencji, wdrożyliśmy nasz system w ponad 40 obiektach z bardzo zadowalającymi skutkami, możesz ich o to zapytać.

Niektóre hotele chcą wdrożyć system przez pralnie, jednak posiadając swój własny system jesteś niezależny od pralni, którą przecież w każdej chwili można zmienić, pralnia również można z dnia na dzień upaść (znamy takie przypadki), zdarzają się również sytuacje, w których pralnia może nie udostępnić wszystkich raportów.

Wdrożenie systemu RFID Hotel z HAXON

Jeśli jednak stwierdzisz, że RFID jest dla Ciebie to zadasz sobie pytanie, czemu akurat my?

Jako firma HAXON wdrożyliśmy usługę rozliczania usług pralniczych z RFID w ponad 40 obiektach.
Specjalizujemy się w systemach RFID, a w szczególności w branży pralniczej. Wiedza i doświadczenie jakie zdobyliśmy pozwali nam z powodzeniem wdrożyć w Twoim hotelu system RFID. Udzielamy fachowego wsparcia oraz doradztwa przez cały okres trwania umowy.

Jeśli nadal jesteś sceptyczny do tego rozwiązania, możemy przeprowadzić testy. Oznakuj partie swojej pościeli, a my wypożyczymy Ci sprzęt oraz damy darmowy dostęp do systemu. Po okresie testowym podejmiesz decyzję czy to rozwiązanie dla Ciebie, czy jednak to co masz obecnie Ci wystarcza.

Zadzwoń lub napisz już dziś do naszego przedstawiciela by umówić się na rozmowę.

{
„@context”: „https://schema.org”,
„@type”: „FAQPage”,
„mainEntity”: [{
„@type”: „Question”,
„name”: „Dlaczego warto wdrożyć system RFID w hotelu?”,
„acceptedAnswer”: {
„@type”: „Answer”,
„text”: „Dzięki zastosowaniu RFID będziesz miał pełną kontrolę nad swoim majątkiem. Ogromny wybór różnych chipów pozwoli Ci na oznakowanie zarówno tekstyliów – pościeli, ręczników, szlafroków czy odzieży roboczej jak i każdej dowolnej rzeczy, nad którą chcesz mieć pełną kontrolę. Każdy chip posiada swój indywidualny numer, do którego dopisuje się pożądane informacje (nazwa, kolor, rozmiar, producent itp.).”
}
},{
„@type”: „Question”,
„name”: „Co zyskasz dzięki wdrożeniu systemu RFID Hotel?”,
„acceptedAnswer”: {
„@type”: „Answer”,
„text”: „Wyeliminujesz ręczne liczenie, zmniejszysz ilość reklamacji praktycznie do zera, zwiększysz kontrolę nad tekstyliami i usługą pralniczą, będziesz mieć wszystkie informacje odnośnie procesu pralniczego właściwie pod ręką, w ciągu kilku chwil wydajesz i przyjmujesz pranie, skrócisz czas inwentaryzacji o 90%, zapobiegniesz kradzieży tekstyliów przez klientów.”
}
}]
}

Firmowy blog Artykuły powiązane
Lake Hill Hotel & Spa logo
Dolnośląskiej Centrm Chorób Płuc logo
Hostel Kapsuła logo
Szpital Uniwersytecki w Krakowie logo
Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski logo
Technologia, która zmienia
wszystko

Teraźniejszość

Nie wykorzystujesz w swojej firmie technologii RFID, a więc jesteś skazany na:

 • liczenie ręczne zasobów firmy przez pracowników
 • brak fizycznej kontroli nad zasobami / zapasami klienta
 • brak aktualnych i wiarygodnych informacji o zasobach firmy
 • długi i kosztowny proces inwentaryzacji

Przyszłość

Wdrażając system bazujący na technologii RFID zwiększasz konkurencyjność swojej Firmy poprzez:

 • automatyzację procesów liczenia zasobów
 • posiadanie aktualnych informacji o lokalizacji zasobów
 • posiadanie aktualnych informacji o użytkowanych zasobach
 • skrócenie czasu inwentaryzacji nawet o 90%
Zamknij

Potrzebujesz pomocy?
Chcesz poznać szczegóły współpracy?

Zostaw swój numer telefonu, a nasz pracownik zadzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.

  Zadzwonimy do Ciebie w możliwie najkrótszym czasie w godzinach pracy od 900 do 1700 w dni robocze.

  Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli Haxon S.A. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. Podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora.

  Masz m.in. prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia oraz zgłoszenia sprzeciwu na marketing produktów i usług Administratora, jak również skorzystać z innych praw opisanych szczegółowo w polityce prywatności. Odbiorcami Twoich danych czyli podmiotami, którym będziemy mogli przekazać Twoje dane zgodnie z obowiązującym prawem będą podmioty pomagające Nam w działaniach związanych z opisanym wyżej marketingiem bezpośrednim produktów i usług własnych oraz inne podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.