Jesteś tu pierwszy raz? Wstęp do RFiD - poradnik dla początkującego

Zastosowanie technologii RFID Pralnia

Jak myślisz? Gdybyś dostał narzędzie które zwiększyło by wydajność Twojej pralni o 20 % oraz zmniejszyło ilość reklamacji praktycznie do zera to jak bardzo zmieniłoby to Twój biznes?

Coraz więcej pralni interesuje się wdrożeniem systemu RFID, gdyż dostrzegają jak wiele problemów stwarza rozliczanie usługi pralniczej oraz możliwości jakie daje system RFID. Dzięki nam możesz wyeliminować liczenie ręczne, zmniejszyć ilość reklamacji dzięki czemu Twoi pracownicy będą mogli skupić się na innych zadaniach i zwiększyć wydajność całej pralni.

Szybciej odnajdziesz rzeczy leasingowe lub klienta co pozwoli na zwiększenie wydajności pralni i efektywności pracowników oraz kontroli nad zakładem, ponieważ dane z ochipowanych rzeczy będziesz mógł sczytać w kilka sekund

Jeśli jesteś pralnią która pierze tekstylia dla hoteli czy szpitali lub też leasingujesz swoje tekstylia do wyżej wymienionych jednostek i dotyczy Cię którykolwiek z tych problemów:

 • Twoi klienci gubią Ci pościel, a Ty nie możesz tego udowodnić
 • Brakuje Ci kontroli nad tym co przychodzi do pralni i z niej wychodzi
 • Twoi klienci twierdzą, że mają rzeczy od innych klientów, gdyż wszystko się wymieszało podczas prania
 • Twoi klienci oskarżają Cię, że zniszczyłeś ich rzeczy pomimo tego, iż rzeczy te miały kilka lat, a Ty nie mogłeś tego udowodnić

Możemy Ci pomóc

 • Prosto i szybko – za pomocą chipów wszytych w pościel czy odzież roboczą, zastosowaniu bramek i czytników RFID oraz dzięki łatwemu w obsłudze systemowi komputerowemu będziesz wiedział, ile i jakie rzeczy wchodzą i wychodzą z pralni
 • Bez ręcznego liczenia –  wszystkie te informacje będziesz miał w jednym systemie dostępne zdalnie z każdego miejsca gdzie jest Internet.
 • Wiele danych w jednym miejscu – system posiada niezbędne raporty o tym co jest u nas, co u klienta, co do nas lub do klienta przyszło dzisiaj, wczoraj lub przez ostatnie pół roku.
 • Jak to działa: każdy chip ma swój indywidualny numer, do którego dopisujemy informacje co to jest, czyje to jest, kiedy zostało to wprowadzone do systemu oraz całą historie danej rzeczy. Dzięki temu  z łatwością można zweryfikować zamówienia oraz mieć dostęp do  informacji czy i gdzie zalegają tekstylia. Wszystko dzięki chipom i czytnikom w Twojej pralni.

Jeśli chcesz:

 • wyprać więcej w tym samym czasie
 • wyeliminować ręczne liczenie
 • zmniejszyć ilość reklamacji praktycznie do zera
 • móc się obronić przed nieuczciwym kontrahentem
 • mieć wszystkie informacje odnośnie procesu pralniczego właściwie pod ręką
 • kompletować wydawanie tekstyliów z pralni bez pomyłek
 • w ciągu kilku chwil odnaleźć rzeczy, które zagubiły się w procesie prania lub u klienta
 • skrócić czas inwentaryzacji o 90%

To umów się na rozmowę z naszym przedstawicielem.

Możesz jednak zostać przy tym co masz i działać tak ja do tej pory, a wtedy

 • Twoi pracownicy będą poświęcać swój czas na liczeniu ręcznym
 • Będziesz posiadać informacje w wielu miejscach pralni lub wprowadzać je ręcznie do Excela
 • inwentaryzacja nawet jednego klienta będzie zajmować cały dzień angażując kilku pracowników
 • twoi klienci nadal będę mogli składać nieuzasadnione reklamacje

Nie musisz wszystkiego ochipowywać od razu – na początek wystarczy jeden klient, a potem gdy się przekonasz będziesz mógł zaproponować to innym lub zacząć chipować Twoją odzież leasingową.

Oferujemy tanie, abonamentowe rozwiązanie, pobieramy za nasze usługi abonament, a w zamian za to dostajesz od nas wsparcie techniczne, niezbędne aktualizacje oraz  nie inwestujesz w infrastrukturę, a sama taka inwestycja przewyższa kilkuletni abonament.

Nawet jeśli jesteś małą pralnią i nie ma u Ciebie wiele miejsca, RFID jest dla Ciebie. Dostosujemy wdrożenie do Twojej pralni. Nawet jeśli masz mały tonaż prania, to tym bardziej warto kontrolować co się dzieje z tekstyliami.

Oczywiście możesz twierdzić, że u Ciebie wszystko się zgadza. Wielu naszych klientów też tak twierdziło, lecz po wdrożeniu naszego rozwiązania zobaczyli, że jednak nie jest tak jak uważali do tej pory

Może RFID nie sprawdziło się u Ciebie? My nie odpowiadamy za rozwiązania naszej konkurencji, posiadamy ponad 40 zadowolonych obiektów pralniczych u których nasze rozwiązania się sprawdziły.

Wdrożenie systemu RFID Pralnia z HAXON

Jeśli jednak stwierdzisz, że RFID jest dla Ciebie to zadasz sobie pytanie, czemu akurat my?
Jako firma HAXON wdrożyliśmy usługę rozliczania usług pralniczych z RFID w ponad 40 obiektach.
Specjalizujemy się w systemach RFID, a w szczególności w branży pralniczej. Wiedza i doświadczenie jakie zdobyliśmy pozwoli nam z powodzeniem wdrożyć w Twojej pralni system RFID. Udzielamy fachowego wsparcia oraz doradztwa przez cały okres trwania umowy.

Jeśli nadal jesteś sceptyczny do tego rozwiązania, możemy przeprowadzić testy. Ochipuj partie swojej pościeli, a my wypożyczymy Ci sprzęt oraz damy darmowy dostęp do systemu. Po okresie testowym podejmiesz decyzję czy to rozwiązanie dla Ciebie, czy jednak to co masz obecnie Ci wystarcza.

Zadzwoń lub napisz już dziś do naszego przedstawiciela by umówić się na rozmowę.

{
„@context”: „https://schema.org”,
„@type”: „FAQPage”,
„mainEntity”: [{
„@type”: „Question”,
„name”: „Dlaczego warto wdrożyć system RFID w pralni?”,
„acceptedAnswer”: {
„@type”: „Answer”,
„text”: „Dzięki zastosowaniu RFID możesz wyeliminować liczenie ręczne, zmniejszyć ilość reklamacji dzięki czemu Twoi pracownicy będą mogli skupić się na innych zadaniach i zwiększyć wydajność całej pralni.”
}
},{
„@type”: „Question”,
„name”: „Co zyskasz dzięki wdrożeniu systemu RFID Pralnia?”,
„acceptedAnswer”: {
„@type”: „Answer”,
„text”: „Dzięki systemowi RFID Pralnia możesz: wyprać więcej w tym samym czasie, wyeliminować ręczne liczenie, zmniejszyć ilość reklamacji praktycznie do zera, się obronić przed nieuczciwym kontrahentem, mieć wszystkie informacje odnośnie procesu pralniczego właściwie pod ręką, kompletować wydawanie tekstyliów z pralni bez pomyłek, w ciągu kilku chwil odnaleźć rzeczy, które zagubiły się w procesie prania lub u klienta, skrócić czas inwentaryzacji o 90%.”
}
}]
}

Firmowy blog Powiązane artykuły
Lake Hill Hotel & Spa logo
Dolnośląskiej Centrm Chorób Płuc logo
Hostel Kapsuła logo
Szpital Uniwersytecki w Krakowie logo
Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski logo
Technologia, która zmienia
wszystko

Teraźniejszość

Nie wykorzystujesz w swojej firmie technologii RFID, a więc jesteś skazany na:

 • liczenie ręczne zasobów firmy przez pracowników
 • brak fizycznej kontroli nad zasobami / zapasami klienta
 • brak aktualnych i wiarygodnych informacji o zasobach firmy
 • długi i kosztowny proces inwentaryzacji

Przyszłość

Wdrażając system bazujący na technologii RFID zwiększasz konkurencyjność swojej Firmy poprzez:

 • automatyzację procesów liczenia zasobów
 • posiadanie aktualnych informacji o lokalizacji zasobów
 • posiadanie aktualnych informacji o użytkowanych zasobach
 • skrócenie czasu inwentaryzacji nawet o 90%
Zamknij

Potrzebujesz pomocy?
Chcesz poznać szczegóły współpracy?

Zostaw swój numer telefonu, a nasz pracownik zadzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.

  Zadzwonimy do Ciebie w możliwie najkrótszym czasie w godzinach pracy od 900 do 1700 w dni robocze.

  Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli Haxon S.A. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. Podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora.

  Masz m.in. prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia oraz zgłoszenia sprzeciwu na marketing produktów i usług Administratora, jak również skorzystać z innych praw opisanych szczegółowo w polityce prywatności. Odbiorcami Twoich danych czyli podmiotami, którym będziemy mogli przekazać Twoje dane zgodnie z obowiązującym prawem będą podmioty pomagające Nam w działaniach związanych z opisanym wyżej marketingiem bezpośrednim produktów i usług własnych oraz inne podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.