Jesteś tu pierwszy raz? Wstęp do RFiD - poradnik dla początkującego

Znakowanie odzieży do prania za pomocą RFID

Czy możliwa jest sytuacja, w której wchodzisz do sklepu odzieżowego, pytasz o konkretną rzecz, a miła Pani przy kasie nie tylko oznajmia, że jest ona dostępna na magazynie, ale jednocześnie zabiera ze sobą niewielki czytnik i znajduję ją w ciągu kilku minut z uśmiechem na twarzy? Odpowiedź brzmi TAK. Wystarczy, że każde ubranie w tym sklepie będzie posiadało chip RFID.

Znakowanie odzieży z technologią RFID

Jednak obecnie chipy RFID służące do znakowania tekstyliów znajdują zastosowanie głównie w szpitalach, branży pralniczej oraz hotelarskiej. Przy użyciu tagów można oznakować odzież medyczną, pościele, poszewki, ręczniki, szlafroki, ubrania pracownicze i wiele innych. Specjalne chipy są odporne zarówno na wysoką temperaturę jak i na uszkodzenia mechaniczne przez co nie ulegają zniszczeniu podczas wielokrotnego prania. Ale co można zyskać stosując takie rozwiązanie?

  1. RFID Szpital – szybkie i wygodne określanie lokalizacji wybranych tekstyliów, inwentaryzacja posiadanych zasobów, kontrolowanie cykli prania co w przypadku odzieży szpitalnej ma bardzo istotne znaczenie w zapobieganiu zakażeń.
  2. RFID Pralnia – odpowiednio dobrany chip RFID jest w stanie wytrzymać nawet 300 cykli prania bez wpływu na jego działanie. Takie rozwiązanie oszczędza przede wszystkim czas pracowników spędzony na ręcznym liczeniu wszystkich rzeczy, co konsekwencji przynosi też korzyści materialne. Dodatkowo dzięki zapisywaniu wszystkich danych w systemie szybko i wygodnie można kontrolować czy dana rzecz trafiła do odpowiedniego odbiorcy i ile cykli prania już przeszła. Stosując bramki RFID można w ciągu kilku sekund zeskanować kilkaset rzeczy nie wyjmując ich nawet z wózka pralniczego.
  3. RFID Hotel – zastosowanie chipów RFID pozwala podobnie jak w przypadku szpitali na lokalizacje tekstyliów, szybką i wygodną inwentaryzację oraz kontrolę cykli prania. Jednak w przypadku hoteli istotnym zastosowaniem jest również ochrona przed kradzieżą. Ręczniki czy szlafroki to częste „pamiątki”, które zabierają ze sobą goście, ale jak wiadomo dla hotelu są to dodatkowe, czasem niemałe koszty.

Zastosowanie systemów RFID w wyżej wymienionych branżach powoli staje się już standardem. Jest to prosta i nowoczesna metoda oszczędności czasu oraz pieniędzy. Dodatkowo niewielkie chipy można umieścić w dyskretnym miejscu a samo ich wszywanie nie wymaga specjalnego sprzętu ani umiejętności.

Przeczytaj pozostałe artykuły Może zainteresuje Cię również
Zamknij

Potrzebujesz pomocy?
Chcesz poznać szczegóły współpracy?

Zostaw swój numer telefonu, a nasz pracownik zadzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.

    Zadzwonimy do Ciebie w możliwie najkrótszym czasie w godzinach pracy od 900 do 1700 w dni robocze.

    Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli Haxon S.A. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. Podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora.

    Masz m.in. prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia oraz zgłoszenia sprzeciwu na marketing produktów i usług Administratora, jak również skorzystać z innych praw opisanych szczegółowo w polityce prywatności. Odbiorcami Twoich danych czyli podmiotami, którym będziemy mogli przekazać Twoje dane zgodnie z obowiązującym prawem będą podmioty pomagające Nam w działaniach związanych z opisanym wyżej marketingiem bezpośrednim produktów i usług własnych oraz inne podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.