RFID w magazynie

Głównym zadaniem gospodarki magazynowej jest stworzenie warunków do zapewnienia ciągłego zaopatrywania produkcji, kompletowania materiałów niezbędnych do zużycia i wyrobów gotowych do wysyłki, a także przygotowanie towarów zgodnie z życzeniami nabywców.

Aby móc usprawnić wszystkie procesy wiele przedsiębiorstw decyduje się na zastosowanie nowoczesnych technologii. Jedną z nich jest technologia RFID czyli metoda identyfikacji radiowej.

Technologia ta wykorzystuje chipy RFID, którymi znakuje się towar (duży wybór różnych chipów umożliwia oznakowanie dowolnego produktu) oraz czytnik RFID, który umożliwia odczyt informacji z chipów. Wszystkie dane są przesyłane do oprogramowania, które możemy dostosować do indywidualnych potrzeb klienta.

W przypadku dużych powierzchni magazynowych oraz dużej ilości towaru lepiej niż ręczny czytnik sprawdzają się bramki RFID, w których umieszcza stacjonarne czytniki. Dzięki takiej bramce można odczytywać dane z towarów umieszczonych np. na paletach.

Zalety zastosowania RFID w magazynie:

 • Odczytywanie danych z odległości eliminuje konieczność odszukiwania etykiety umieszczonej na każdym produkcie, co pozwala na oszczędzenie czasu
 • Duża wytrzymałość chipów RFID pozwala na odczyt danych nawet w niesprzyjających warunkach jak np. niska czy wysoka temperatura
 • Zastosowanie bramki RFID umożliwia odczyt kilkuset sztuk towaru w ciągu kilku sekund
 • Do chipa RFID możemy zapisać dowolną ilość informacji
 • Skrócenie czasu trwania inwentaryzacji nawet o 90%
 • Śledzenie drogi jaką przebył dany towar na magazynie pozwala na szybką reakcje w przypadku jakichkolwiek niezgodności
 • Przyspieszenie procesów składowania i przeładunku towarów – informacje umieszczone w tagach dokładnie wskazują miejsce przeznaczenia poszczególnych produktów w magazynie
 • Zabezpieczenie towarów przed ewentualną kradzieżą
 • Zminimalizowanie konieczności stosowanie dokumentacji papierowej dzięki zastosowaniu odpowiedniego oprogramowania, w którym przechowywane są wszystkie dane
 • Możliwość szybkiego generowania raportów stanów magazynowych

Jeśli  stwierdzisz po przeczytaniu tego tekstu, że RFID jest dla Ciebie to zadasz sobie pytanie, czemu akurat my?

Jako firma HAXON wdrożyliśmy różnego rodzaju systemy RFID w ponad 50 obiektach.
Specjalizujemy się w tworzeniu systemów RFID, a wiedza i doświadczenie jakie zdobyliśmy pozwali nam z powodzeniem wdrożyć RFID w Twoim miejscu pracy. Udzielamy fachowego wsparcia oraz doradztwa przez cały okres trwania umowy.

Jeśli nadal jesteś sceptyczny do tego rozwiązania, możemy przeprowadzić testy. Oznakujemy partie surowców/części/ wyrobów gotowych i wypożyczymy Ci sprzęt oraz damy darmowy dostęp do systemu. Po okresie testowym podejmiesz decyzję czy to rozwiązanie dla Ciebie, czy jednak to co masz obecnie Ci wystarcza.

Zadzwoń lub napisz już dziś do naszego przedstawiciela by umówić się na rozmowę.

Zaufali nam m.in.
Zamknij

Potrzebujesz pomocy?
Chcesz poznać szczegóły współpracy?

Zostaw swój numer telefonu, a nasz pracownik zadzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.

  Zadzwonimy do Ciebie w możliwie najkrótszym czasie w godzinach pracy od 900 do 1700 w dni robocze.

  Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli Haxon S.A. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. Podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora.

  Masz m.in. prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia oraz zgłoszenia sprzeciwu na marketing produktów i usług Administratora, jak również skorzystać z innych praw opisanych szczegółowo w polityce prywatności. Odbiorcami Twoich danych czyli podmiotami, którym będziemy mogli przekazać Twoje dane zgodnie z obowiązującym prawem będą podmioty pomagające Nam w działaniach związanych z opisanym wyżej marketingiem bezpośrednim produktów i usług własnych oraz inne podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.