Czym jest Bramka RFID

Czym jest Bramka RFID

Bramka RFID. Jednym z bardzo istotnych elementów systemów wykorzystujących technikę RFID jest bramka zwana bramką RFID. W skład bramki wchodzą anteny, stacjonarny czytnik RFID oraz komputer sterujący urządzeniem. Zaprojektowana przez nasz dział techniczny bramka składa się z 4 anten o zysku 9dBi, stacjonarnego czytnika ZEBRA FX 9500 oraz panelowego komputera z dotykowym wyświetlaczem ułatwiającym sterowanie […]

Jak zapobiegać kradzieży ręczników hotelowych z RFID

Jak zapobiegać kradzieży ręczników hotelowych z RFID

Wyposażenie pokoju hotelowego jest w pełni udostępniane przebywającym w nim gościom, co nie oznacza, że można je sobie potem zabrać do domu. Niestety kradzieże w hotelach zdarzają się nieustannie, co stanowi spory koszt dla ich właścicieli.

Inwentaryzacja z RFID

Inwentaryzacja z RFID

Inwentaryzacja jest jednym z testów kontroli, jakim przedsiębiorstwa muszą być poddane w toku swojej działalności. Jest to istotny aspekt systemu kontroli wewnętrznej w każdej jednostce, dlatego warto proces ten przeprowadzić w sposób właściwy, a najlepiej jeszcze szybki i sprawny. Na szczęście obecna technologia pozwala znacznie uprościć tę niekoniecznie przyjemną czynność.

Znakowanie odzieży i tekstyliów za pomocą RFID

Znakowanie odzieży i tekstyliów za pomocą RFID

Czy możliwa jest sytuacja, w której wchodzisz do sklepu odzieżowego, pytasz o konkretną rzecz, a miła Pani przy kasie nie tylko oznajmia, że jest ona dostępna na magazynie, ale jednocześnie zabiera ze sobą niewielki czytnik i znajduję ją w ciągu kilku minut z uśmiechem na twarzy?

Automatyczna identyfikacja danych z RFID

Automatyczna identyfikacja danych z RFID

Aby móc sprawnie zarządzać posiadanymi zasobami niezbędna jest wiedza o tym, gdzie dany produkt obecnie się znajduje, w jakiej ilości, a także w jakim jest stanie (w przypadku produktów spożywczych czy leczniczych). Możliwość pozyskania takiej wiedzy przekłada się bezpośrednio na koszty i konkurencyjność danego przedsiębiorstwa.

RFID w zarządzaniu odzieżą roboczą oraz BHP

RFID w zarządzaniu odzieżą roboczą oraz BHP

Odzież robocza ma na celu zabezpieczenie pracowników przed szkodliwym i niebezpiecznym działaniem czynników występujących w miejscu pracy. Odzież ta coraz częściej wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, spełniających odpowiednie standardy. Dowiedz się jak o nią zadbać.

Co to jest RFID?

Co to jest RFID?

Co warto wiedzieć o technologii RFID? Co wchodzi w skład takiego systemu? Wyjaśniamy w krótkim wpisie – krótko, ale rzeczowo.

Zamknij