Jesteś tu pierwszy raz? Wstęp do RFiD - poradnik dla początkującego

Zastosowanie technologii RFID w szpitalu

Jak myślisz, gdybyś posiadał narzędzie, które pozwoli Ci kontrolować  pralnie, skróci inwentaryzacje całego szpitala o 90% i pozwoli zdobyć większą ilość punktów w procesie akredytacyjnym to jak bardzo zmieni to funkcjonowanie szpitala?

Coraz więcej szpitali interesuje się wdrożeniem systemu RFID, gdyż dostrzegają problem w rozliczaniu usług pralniczych oraz w braku kontroli nad tekstyliami szpitalnymi. Nasze rozwiązane pozwoli wyeliminować liczenie ręczne oraz zmniejszyć ilość reklamacji dzięki czemu Twoi pracownicy będą mogli skupić się na innych zadaniach i zwiększyć wydajność swojej pracy.

W kilka sekund przyjmiesz lub wydasz pranie ze szpitala czy konkretnego oddziału, szybciej odnajdziesz konkretną rzecz , zwiększysz efektywności pracowników oraz kontrolę nad pralnią. Jest to możliwe, ponieważ nasz system pozwala na jednoczesne sczytanie danych z 300 chipów w ciągu kilku sekund.

Jeśli Twój szpital, zleca usługę prania na zewnątrz, a:

 • pralnia gubi Twoje rzeczy
 • dostajesz nie swoje rzeczy z pralni
 • brakuje Ci kontroli nad tym co przychodzi z pralni i co do niej trafia
 • inwentaryzacja zajmuje Ci całe dnie
 • masz ciągłe niezgodności na oddziałach

Nasze rozwiązanie jest stworzone właśnie dla Ciebie

Dzięki chipom wszytym w pościel czy odzież roboczą, zastosowaniu bramek RFID i czytników RFID oraz dzięki naszemu systemowi będziesz znał dokładną ilość i rodzaj tekstyliów, które trafiają do szpitala czy konkretnego oddziału i go opuszczają – bez zbędnego ręcznego liczenia.

Wszystkie te informacje znajdują się w jednym systemie, dostępne zdalnie z każdego miejsca gdzie jest Internet. System posiada niezbędne raporty o tym co jest na stanie szpitala, a co znajduje się w pralni dzisiaj lub znajdowało się wczoraj czy przez ostatnie pół roku.

Jak to działa: każdy chip ma swój indywidualny numer do którego dopisujemy informacje co to jest, czyje to jest i kiedy zostało wprowadzone do systemu. Dzięki to będziesz mógł mieć informacje czy i gdzie zalegają tekstylia.  Wszystko dzięki chipom i czytnikom w Twoim szpitalu.

Jeśli chcesz:

 • wyeliminować ręczne liczenie
 • zmniejszyć ilość reklamacji praktycznie do zera
 • zdobyć więcej punktów w procesie akredytacji
 • zwiększyć kontrole nad tekstyliami i usługą pralniczą
 • mieć wszystkie informacje odnośnie procesu pralniczego właściwie pod ręką
 • znać dokładną ilość tekstyliów znajdujących się na poszczególnych oddziałach
 • w ciągu kilku chwil wydawać i przyjmować pranie
 • skrócić czas inwentaryzacji o 90%

To umów się na rozmowę z naszym przedstawicielem.

Możesz jednak zostać przy tym co masz i działać tak ja do tej pory, a wtedy:

 • Twoi pracownicy będą poświęcać swój czas na liczenie ręczne
 • Informacje będą znajdować się w wielu miejscach, a dane będą wprowadzane ręcznie
 • Inwentaryzacja będzie zajmować nawet kilka dni angażując wielu pracowników
 • Nie będziesz posiadać całkowitej kontroli nad tekstyliami, co zwiększa ryzyko epidemiologiczne w szpital

Oczywiście, możesz twierdzić, że przecież wszystko się zgadza, niestety pomimo takich zapewnień dopiero po wdrożeniu naszego systemu okazuje się, że nie wszystko udawało się prawidłowo skontrolować

Może chipy u Ciebie się nie sprawdziły? My nie odpowiadamy za rozwiązania naszej konkurencji, wdrożyliśmy nasz system w ponad 40 obiektach z bardzo zadowalającymi skutkami, możesz ich o to zapytać.

Niektóre szpitale chcą wdrożyć system przez pralnie, jednak posiadając swój własny system jesteś niezależny od pralni, którą przecież w każdej chwili można zmienić, pralnia również można z dnia na dzień upaść (znamy takie przypadki), zdarzają się również sytuacje, w których pralnia może nie udostępnić wszystkich raportów.

Przygodę z RFID można zacząć od ochipowania tekstyliów jednego oddziału, a potem systematycznie dołączać kolejne.

Wdrożenie technologii RFID Szpital z HAXON

Jeśli jednak stwierdzisz, że RFID jest dla Ciebie to zadasz sobie pytanie, czemu akurat my?

Jako firma HAXON wdrożyliśmy usługę rozliczania usług pralniczych z RFID w ponad 40 obiektach.
Specjalizujemy się w systemach RFID, a w szczególności w branży pralniczej. Wiedza i doświadczenie jakie zdobyliśmy pozwali nam z powodzeniem wdrożyć w Twoim hotelu system RFID. Udzielamy fachowego wsparcia oraz doradztwa przez cały okres trwania umowy.

Jeśli nadal jesteś sceptyczny do tego rozwiązania, możemy przeprowadzić testy. Oznakuj partie swojej pościeli, a my wypożyczymy Ci sprzęt oraz damy darmowy dostęp do systemu. Po okresie testowym podejmiesz decyzję czy to rozwiązanie dla Ciebie, czy jednak to co masz obecnie Ci wystarcza.

Zadzwoń lub napisz już dziś do naszego przedstawiciela by umówić się na rozmowę.

{
„@context”: „https://schema.org”,
„@type”: „FAQPage”,
„mainEntity”: [{
„@type”: „Question”,
„name”: „Dlaczego warto wdrożyć system RFID w szpitalu?”,
„acceptedAnswer”: {
„@type”: „Answer”,
„text”: „Dzięki zastosowaniu RFID w szpitalu możesz wyeliminować liczenie ręczne, zmniejszyć ilość reklamacji dzięki czemu Twoi pracownicy będą mogli skupić się na innych zadaniach i zwiększyć wydajność całej pralni. W kilka sekund przyjmiesz lub wydasz pranie ze szpitala czy konkretnego oddziału, szybciej odnajdziesz konkretną rzecz , zwiększysz efektywności pracowników oraz kontrolę nad pralnią. Jest to możliwe, ponieważ nasz system pozwala na jednoczesne sczytanie danych z 300 chipów w ciągu kilku sekund. Dzięki systemowi RFID Szpital możesz: wyeliminować ręczne liczenie, zmniejszyć ilość reklamacji praktycznie do zera, się obronić przed nieuczciwym kontrahentem, mieć wszystkie informacje odnośnie procesu pralniczego właściwie pod ręką, kompletować wydawanie tekstyliów z pralni bez pomyłek, w ciągu kilku chwil odnaleźć rzeczy, które zagubiły się w procesie prania lub u klienta, skrócić czas inwentaryzacji o 90%.”
}
},{
„@type”: „Question”,
„name”: „Jak działa system RFID Szpital?”,
„acceptedAnswer”: {
„@type”: „Answer”,
„text”: „Każdy chip ma swój indywidualny numer do którego dopisujemy informacje co to jest, czyje to jest i kiedy zostało wprowadzone do systemu. Dzięki to będziesz mógł mieć informacje czy i gdzie zalegają tekstylia.”
}
}]
}

Firmowy blog Artykuły powiązane
Lake Hill Hotel & Spa logo
Dolnośląskiej Centrm Chorób Płuc logo
Hostel Kapsuła logo
Szpital Uniwersytecki w Krakowie logo
Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski logo
Technologia, która zmienia
wszystko

Teraźniejszość

Nie wykorzystujesz w swojej firmie technologii RFID, a więc jesteś skazany na:

 • liczenie ręczne zasobów firmy przez pracowników
 • brak fizycznej kontroli nad zasobami / zapasami klienta
 • brak aktualnych i wiarygodnych informacji o zasobach firmy
 • długi i kosztowny proces inwentaryzacji

Przyszłość

Wdrażając system bazujący na technologii RFID zwiększasz konkurencyjność swojej Firmy poprzez:

 • automatyzację procesów liczenia zasobów
 • posiadanie aktualnych informacji o lokalizacji zasobów
 • posiadanie aktualnych informacji o użytkowanych zasobach
 • skrócenie czasu inwentaryzacji nawet o 90%
Zamknij

Potrzebujesz pomocy?
Chcesz poznać szczegóły współpracy?

Zostaw swój numer telefonu, a nasz pracownik zadzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.

  Zadzwonimy do Ciebie w możliwie najkrótszym czasie w godzinach pracy od 900 do 1700 w dni robocze.

  Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli Haxon S.A. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. Podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora.

  Masz m.in. prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia oraz zgłoszenia sprzeciwu na marketing produktów i usług Administratora, jak również skorzystać z innych praw opisanych szczegółowo w polityce prywatności. Odbiorcami Twoich danych czyli podmiotami, którym będziemy mogli przekazać Twoje dane zgodnie z obowiązującym prawem będą podmioty pomagające Nam w działaniach związanych z opisanym wyżej marketingiem bezpośrednim produktów i usług własnych oraz inne podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.