Jesteś tu pierwszy raz? Wstęp do RFiD - poradnik dla początkującego

Jak dobrać drukarkę RFID?

 
To zależy od wolumenu wydruku i zapisania informacji jaki chcemy osiągnąć. Jeśli wolumen wydruków jest niski (kilka – kilkadziesiąt wydruków na dzień) możemy spokojnie skorzystać z drukarek biurkowych (np. Zebra ZD621R) lub półprzemysłowych. Przy większej automatyzacji i szybkości produkcji polecamy drukarki przemysłowe RFID jak np. ZT620.

Produkt

Różnica między drukarkami RFID a drukarkami kodów kreskowych

 
Główna różnica polega na tym, że drukarki smart lub RFID, oprócz drukowania niezbędnych informacji, są w stanie zarejestrować tyle danych, ile potrzebujemy, w chipie osadzonym w każdym tagu RFID. Dlatego drukarka RFID pozwoli Ci zintegrować więcej informacji na tagu.

Znaczniki z nadrukiem RFID są również bezpieczniejsze, ponieważ każdy znacznik RFID ma odrębny kod i nie jest możliwe, aby wielu użytkowników posiadało duplikat znacznika.

Kolejną cechą wyróżniającą jest to, że tagi mogą być odczytywane i zapisywane wielokrotnie, dzięki czemu drukarki RFID mogą być używane tyle razy, ile potrzeba.

Ponadto żywotność tagu RFID jest znacznie dłuższa, ponieważ w przypadku zarysowania kodu kreskowego linie mogą ulec uszkodzeniu i dlatego nie można ich odczytać. Natomiast w przypadku drukowania tagów RFID, bez względu na to, ile razy produkt lub opakowanie ociera się o inną powierzchnię, informacje są przypisane do chipu taga, więc trudno będzie je zgubić lub nie odczytać.

Poznaj cenę systemu RFID.

Drukarki RFID

Drukarki RFID z serii ZT400

Drukarki RFID z serii ZT400

Drukarka Zebra ZT410 to drukarka przemysłowa, która umożliwia drukowanie samoprzylepnych etykiet o niewielkich rozmiarach, która posiada automatyczny wbudowany programator chipów UHF RFID.

Zamknij

Potrzebujesz pomocy?
Chcesz poznać szczegóły współpracy?

Zostaw swój numer telefonu, a nasz pracownik zadzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.

    Zadzwonimy do Ciebie w możliwie najkrótszym czasie w godzinach pracy od 900 do 1700 w dni robocze.

    Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli Haxon S.A. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. Podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora.

    Masz m.in. prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia oraz zgłoszenia sprzeciwu na marketing produktów i usług Administratora, jak również skorzystać z innych praw opisanych szczegółowo w polityce prywatności. Odbiorcami Twoich danych czyli podmiotami, którym będziemy mogli przekazać Twoje dane zgodnie z obowiązującym prawem będą podmioty pomagające Nam w działaniach związanych z opisanym wyżej marketingiem bezpośrednim produktów i usług własnych oraz inne podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.