Jesteś tu pierwszy raz? Wstęp do RFiD - poradnik dla początkującego

Inwentaryzacja z RFID


Jak myślisz? Gdybyś dostał narzędzie, które pozwoli Ci kontrolować Twój majątek oraz skrócić inwentaryzacje nawet o 90% jak bardzo zmieniłoby to funkcjonowanie Twojej firmy? Szybka inwentaryzacja jest możliwa!

Wyobraź sobie, że wchodzisz do pokoju z czytnikiem RFID i po prostu naciskasz przycisk, aby wykonać spis inwentarza środków trwałych, który wcześniej zajmował godziny, a nawet dni w przeciwieństwie od kodów kreskowych. A może musisz zinwentaryzować niedawną przychodzącą przesyłkę przedmiotów? Ukończenie całego zadania zajmuje mniej niż minutę dzięki przepuszczeniu całej palety przez Bramkę RFID zamiast indywidualnego skanowania każdego elementu na palecie. To tylko dwa przykłady korzyści, jakie osiągnięto dzięki wykorzystaniu tagów RFID w procesie zarządzania zapasami czy inwentaryzacji środków trwałych. Proces inwentaryzacji nigdy nie był tak szybki i prosty.

Identyfikacja metodą radiową może być bardzo skutecznym narzędziem, gdy jest używana do zarządzania zapasami czy ewidencji środków trwałych . Niezależnie od tego, czy są to środki trwałe firmy, tj. sprzęt i maszyny, czy inne aktywa magazynowe, których firma używa do wytwarzania produktów, które ostatecznie sprzedaje; istnieje wiele zalet korzystania z technologii RFID do zarządzania zapasami i majątku firmy.

RFID zwiększa szybkość i wydajność podczas inwentaryzacji

Dwie główne zalety używania RFID do zarządzania zapasami to szybkość i wydajność. Szybka inwentaryzacja z RFID jest możliwa dzięki wykorzystaniu fal radiowych do identyfikacji obiektu i nie wymagania linii wzroku do przesyłania danych – co oznacza, że ​​użytkownik nie musi widzieć tagu, aby go odczytać. Ponadto wiele tagów RFID może być odczytywanych jednocześnie i bez względu na orientację, a nie pojedynczo. Pomyśl o całej palecie towarów przechodzącej przez czytnik portalowy, a nie o konieczności indywidualnego zeskanowania ręcznie lub za pomocą stałego czytnika, który wymaga określonego ukierunkowania towarów. Z tego powodu RFID jest z natury szybszym i wydajniejszym sposobem zarządzania zapasami.

Coraz więcej firm interesuje się wdrożeniem systemu RFID w celu przeprowadzenia szybkiej i dokładnej inwentaryzacji. Przedsiębiorcy szukają nowoczesnych rozwiązań, które nie będą wymagały zaangażowania aż tylu pracowników. Dzięki zastosowaniu systemu RFID możemy trwale na lata oznakować Twój majątek oraz skrócić czas inwentaryzacji o ponad 90 %.

Dzięki RFID inwentaryzacja stanie się przyjemnością, a nie przykrą koniecznością, z którą zmaga się niemal każde przedsiębiorstwo. Aby przeprowadzić inwentaryzację wystarczy jedna osoba – koniec z zespołem inwentaryzacyjnym.

Każdą rzecz Twojego majątku oznakujemy trwale chipami RFID, a dzięki mobilnemu czytnikowi będziesz mógł bezdotykowo odczytywać zakodowane w nich informacje, nawet w ciężkich warunkach. W przypadku kodu kreskowego, skaner musi być w kontakcie optycznym do kodów kreskowych, natomiast system Inwentaryzacja RFID nie wymaga kontaktu optycznego z oznakowanym przedmiotem. Tradycyjne kody kreskowe nie dają możliwości tak sprawnego przeprowadzenia inwentaryzacji jak ma to miejsce, gdy wykorzystamy technologię RFID.

Do przeprowadzenia inwentaryzacji potrzebujemy czytnika RFID z znacznikami umieszczonymi w środkach trwałych (tag RFID). Emitując fale radiowe, kolektor danych pobiera informacje z bazy danych odnośnie środków trwałych. Czytnik mobilny i aplikacja mobilna upraszcza cały proces w porównaniu do kodów kreskowych.

Czytnik RFID przyspiesza proces inwentaryzacji oraz ewidencji środków trwałych. Wszystkie dane odczytane przez czytnik zostaną zapisane przez system komputerowy, który wymaga jedynie dostępu do Internetu. Będziesz także mógł generować niezbędne raporty z inwentaryzacji środków trwałych poprzez system RFID online z bazy danych.

Inwentaryzacja RFID zapewnia lepszą widoczność w całym łańcuchu dostaw czy środków trwałych

Oprócz szybkości i wydajności, technologia RFID zapewnia organizacji większą widoczność w całym łańcuchu dostaw, gdy jest stosowana w systemie zarządzania zapasami. Dzięki aktualizacjom w czasie rzeczywistym użytkownicy niemal natychmiast wiedzą, co mają pod ręką na materiały i co należy zamówić w przeciwieństwie, gdy wykorzystujesz tradycyjne kody kreskowe.

Koszt robocizny w każdym systemie zarządzania zapasami będzie najdroższym elementem, a wykorzystanie RFID do zarządzania zapasami w celu zautomatyzowania niektórych procesów, np. sprawdzania stanów magazynowych, pomaga zmniejszyć ogólne koszty pracy.

Kolejną zaletą wykorzystania RFID do zarządzania zapasami jest ilość miejsca dostępnego w tagu RFID. W porównaniu do tradycyjnego tagu z kodem kreskowym, tag RFID może przechowywać znacznie więcej danych na temat konkretnego zasobu, do którego jest stosowany. Często jednak przestrzegamy przed przechowywaniem wszystkiego, co dotyczy konkretnego zasobu w tagu RFID. To, że możesz, niekoniecznie oznacza, że ​​powinieneś. Zastosowanie podejścia opartego na tablicach rejestracyjnych z tagami RFID pozwala na większą elastyczność na zapleczu w zakresie wprowadzania zmian bez konieczności ponownego tagowania.

Szybka inwentaryzacja z RFID

Wykorzystanie RFID do zarządzania zapasami pomaga również firmom zoptymalizować wykorzystanie ich środków trwałych. Niezależnie od tego, czy chodzi o śledzenie informacji o konserwacji sprzętu produkcyjnego, aby zapewnić jego dostępność i działanie w razie potrzeby, czy o możliwość śledzenia zasobów mobilnych w ramach systemu zarządzania zapasami, wykorzystanie RFID w zarządzaniu zapasami zapewnia sposób śledzenia samego przedmiotu lub informacji o przedmiocie.

Doskonałym przykładem korzyści płynących z RFID w aplikacji do zarządzania zapasami są aktywa mobilne, tj. pojemniki zwrotne lub palety, które w przypadku zgubienia lub zgubienia mogą kosztować firmy tysiące, jeśli nie milionów złoty inwestycji kapitałowych. Ponadto firmy spędzają tysiące złotych więcej na straconych roboczogodzinach, szukając brakujących zasobów. Wykorzystanie technologii RFID do zarządzania zapasami zarówno w przypadku środków trwałych, jak i mobilnych pomaga firmom optymalizować zapasy i ograniczać straty lub kradzieże; zmniejszając w ten sposób wydatki.

Jeśli chcesz za pomocą technologii RFID:

 • Skrócić czas inwentaryzacji o ponad 90 %
 • Trwale oznakować swój majątek
 • Mieć kontrole nad przemieszczaniem się majątku
 • Ułatwić pracę osób przeprowadzających inwentaryzacje

Umów się na rozmowę z naszym przedstawicielem by pomocą RFID inwentaryzacja środków trwałych była przyjemnością.

Program do inwentaryzacji RFID

Możesz jednak zostać przy tym co masz i działać tak jak do tej pory, albo przestać niepotrzebnie tracić czas zarówno swój jak i swoich pracowników.

Nie musisz wszystkiego znakować od razu. Przygodę z RFID można zacząć od ochipowania jednego działu, a potem stopniowo rozszerzać usługę.

Chcesz ulepszyć swoją firmę? Zostaw numer, oddzwonimy i sprawdzimy czy możemy pomóc Ci usprawnić procesy w Twojej firmie.

  Zadzwonimy do Ciebie w możliwie najkrótszym czasie w godzinach pracy od 900 do 1700 w dni robocze.

  Program do inwentaryzacji z czytnikiem – cena

  Podstawową wadą zastosowania RFID do zarządzania zapasami jest koszt wdrożenia RFID. W zależności od zastosowania infrastruktura potrzebna do instalacji RFID może być znaczna, dlatego ważne jest, aby użytkownicy ukończyli analizę ROI przed rozpoczęciem projektu. Ponadto systemy RFID mogą być kosztowne podczas skalowania, dlatego należy wziąć to pod uwagę przy opracowywaniu celów systemu.

  Inną potencjalną wadą wykorzystania RFID do zarządzania zapasami jest możliwość interferencji RF w magazynie lub obiekcie, w którym należy przeprowadzić inwentaryzację. Można to jednak złagodzić poprzez odpowiednie planowanie i testowanie podczas projektowania instalacji RFID.

  RFID inwentaryzacja z HAXON

  Jeśli stwierdzisz, że Inwentaryzacja RFID jest dla Ciebie to zadasz sobie pytanie, czemu akurat my?

  Jako firma HAXON wdrożyliśmy nasze systemy RFID w ponad 100 obiektach. Wiedza i doświadczenie jakie zdobyliśmy pozwala nam z powodzeniem wdrożyć go również z Twojej firmie. W ramach abonamentu udzielamy fachowego wsparcia oraz doradztwa przez cały okres trwania umowy.

  Jeśli nadal nie jesteś do końca przekonany czy wykorzystanie RFID do inwentaryzacji środków trwałych jest dla Ciebie, dlatego nasza firma oferuje możliwość przeprowadzenia bezpłatnych testów systemu Inwentaryzacja RFID. Oznakuj cześć swojego majątku, a my wypożyczymy sprzęt i udostępnimy oprogramowanie. Dopiero po tym czasie podejmiesz ostateczną decyzję.

  Sprawdź także, co to RFID i jak działa.

  Zadzwoń lub napisz już dziś do naszego przedstawiciela by umówić się na spotkanie.

   

  {
  „@context”: „https://schema.org”,
  „@type”: „FAQPage”,
  „mainEntity”: [{
  „@type”: „Question”,
  „name”: „Jak działa RFID inwentaryzacja?”,
  „acceptedAnswer”: {
  „@type”: „Answer”,
  „text”: „Każdy produkt w magazynie jest oznakowany trwale chipami RFID, a dzięki mobilnemu czytnikowi można bezdotykowo odczytywać zakodowane w nich informacje. System Inwentaryzacja RFID nie wymaga kontaktu optycznego z oznakowanym przedmiotem, jak to jest w przypadku kodów kreskowych.”
  }
  },{
  „@type”: „Question”,
  „name”: „Jak system RFID może pomóc w inwentaryzacji?”,
  „acceptedAnswer”: {
  „@type”: „Answer”,
  „text”: „Dzięki technologii RFID, inwentaryzację może wykonać tylko jedna osoba. Oprócz tego RFID pomaga w optymalizacji zapasów i ograniczeniu strat lub kradzieży. Tagi RFID mogą przechowywać znacznie więcej danych na temat konkretnego zasobu, w porównaniu do kodów kreskowych.”
  }
  }]
  }

  Firmowy blog Artykuły powiązane
  Lake Hill Hotel & Spa logo
  Dolnośląskiej Centrm Chorób Płuc logo
  Hostel Kapsuła logo
  Szpital Uniwersytecki w Krakowie logo
  Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski logo
  Technologia, która zmienia
  wszystko

  Teraźniejszość

  Nie wykorzystujesz w swojej firmie technologii RFID, a więc jesteś skazany na:

  • liczenie ręczne zasobów firmy przez pracowników
  • brak fizycznej kontroli nad zasobami / zapasami klienta
  • brak aktualnych i wiarygodnych informacji o zasobach firmy
  • długi i kosztowny proces inwentaryzacji

  Przyszłość

  Wdrażając system bazujący na technologii RFID zwiększasz konkurencyjność swojej Firmy poprzez:

  • automatyzację procesów liczenia zasobów
  • posiadanie aktualnych informacji o lokalizacji zasobów
  • posiadanie aktualnych informacji o użytkowanych zasobach
  • skrócenie czasu inwentaryzacji nawet o 90%
  Zamknij

  Potrzebujesz pomocy?
  Chcesz poznać szczegóły współpracy?

  Zostaw swój numer telefonu, a nasz pracownik zadzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.

   Zadzwonimy do Ciebie w możliwie najkrótszym czasie w godzinach pracy od 900 do 1700 w dni robocze.

   Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli Haxon S.A. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. Podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora.

   Masz m.in. prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia oraz zgłoszenia sprzeciwu na marketing produktów i usług Administratora, jak również skorzystać z innych praw opisanych szczegółowo w polityce prywatności. Odbiorcami Twoich danych czyli podmiotami, którym będziemy mogli przekazać Twoje dane zgodnie z obowiązującym prawem będą podmioty pomagające Nam w działaniach związanych z opisanym wyżej marketingiem bezpośrednim produktów i usług własnych oraz inne podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.