Obieg dokumentów z RFID

W niektórych firmach dokumenty są najbardziej krytycznym zasobem. W dobie technologii większość dokumentów można przechowywać w formie zdigitalizowanej, ale niektóre oryginalne dokumenty w formie papierowej muszą być przechowywane przez określony czas. Nawet jeśli nie jest wymagane prawnie, niektóre firmy wolą przechowywać oryginały z podpisami w celu uwierzytelnienia. Firmy, agencje rządowe lub oddziały, które przechowują dokumenty w formie papierowej, zwykle zarządzają tymi papierowymi aktywami za pomocą kodów kreskowych i odręcznych notatek. Bez innych dostępnych opcji zarządzania te techniki mogły być odpowiednie na początku wieku, ale wraz z nową technologią pojawiają się nowe, lepsze rozwiązania.

 

Które pasmo RFID najlepiej się sprawdzi?

Najbardziej udane aplikacje do śledzenia plików RFID wykorzystują technologię UHF RFID. Powodem, dla którego UHF RFID jest bardziej skuteczny niż High Frequency (HF) i Low Frequency (LF), jest to, że znaczniki UHF mają znacznie większy zasięg odczytu w porównaniu do znaczników na tych innych częstotliwościach roboczych. Ponadto czytniki RFID UHF mogą czytać tysiące tagów na sekundę, natomiast czytniki HF i LF są znacznie wolniejsze, odczytując około 1-2 tagów na sekundę. Podczas lokalizowania określonego pliku w pomieszczeniu lub na dużym obszarze, większy zasięg odczytu UHF może być kluczem do szybkiego lokalizowania.

 

Jak działa zarządzanie dokument / śledzenie za pomocą RFID?

Zazwyczaj każdy dokument lub plik jest oznaczony unikalnym tagiem RFID. Dane z tagów RFID są następnie kojarzone z konkretnym identyfikatorem za pomocą oprogramowania, a dane są przechowywane w bazie danych. Gdy plik lub dokument trzeba znaleźć, można przeszukać bazę danych w celu uzyskania informacji o pliku, a powiązany numer EPC z taga RFID można skopiować do ręcznego czytnika RFID. Czytnik ręczny wykorzystuje następnie funkcję licznika Geigera (jak w zabawie ciepło – zimno), aby dokładnie zlokalizować plik w pomieszczeniu lub obszarze.

 

W jakim zakresie można znaleźć konkretny oznaczony dokument?

To pytanie ma dwa aspekty. Po pierwsze, z jakiej odległości można wykryć ochipowany plik, a po drugie, z jakiej odległości czytnik może rozróżnić oznakowane elementy?

 

Zakres odczytu, w jakim tag może zostać odczytany, a jego dane odesłane do czytnika zależą od sprzętu, tagów i środowiska aplikacji, podobnie jak wszystkie aplikacje RFID. Ogólnie rzecz biorąc, ostrożne szacunki dla ręcznego czytnika korzystającego z funkcji licznika Geigera w celu znalezienia pliku oznaczonego tagiem Talking Things wynoszą około 5 – 6 metrów w idealnym środowisku.

 

Czytnik mobilny RFID zwykle może nadal rozróżniać dwa znaczniki po dotknięciu, co oznacza, że ​​funkcja licznika Geigera nadal będzie przydatna do wykrywania prawidłowego pliku z dokładnością do centymetrów.

 

Jakie typy Tagów UHF są zalecane dla plików i dokumentów?

Zalecamy etykiety lub wkładki UHF RFID ponieważ są cienkie, lekkie i bardzo ekonomiczne, szczególnie w dużych ilościach.

Przeczytaj pozostałe artykuły Może zainteresuje Cię również
Zamknij

Potrzebujesz pomocy?
Chcesz poznać szczegóły współpracy?

Zostaw swój numer telefonu, a nasz pracownik zadzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.

    Zadzwonimy do Ciebie w możliwie najkrótszym czasie w godzinach pracy od 900 do 1700 w dni robocze.

    Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli Haxon S.A. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. Podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora.

    Masz m.in. prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia oraz zgłoszenia sprzeciwu na marketing produktów i usług Administratora, jak również skorzystać z innych praw opisanych szczegółowo w polityce prywatności. Odbiorcami Twoich danych czyli podmiotami, którym będziemy mogli przekazać Twoje dane zgodnie z obowiązującym prawem będą podmioty pomagające Nam w działaniach związanych z opisanym wyżej marketingiem bezpośrednim produktów i usług własnych oraz inne podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.