Jesteś tu pierwszy raz? Wstęp do RFiD - poradnik dla początkującego

Rejestrator czasu pracy RFID. Ewidencja i monitorowanie pracy

Rejestracja czasu pracy RFID 
Ewidencja czasu pracy pozwala na rozliczenie czasu pracy pracownika. By przyspieszyć i zautomatyzować proces, firmy coraz częściej sięgają po technologię RFID.

Rejestrator czasu pracy RFID

System RFID do ewidencji czasu pracy składa się następujących elementów: czytnika RFID i etykiet RFID, których indywidualne numery są przypisane do poszczególnych pracowników lub gości/pracowników firm zewnętrznych. Pracownicy posiadają na sobie lub noszą etykiety RFID w formie breloczka, karty zbliżeniowej lub wszytych do ubrania, który mogą przyłożyć do czytnika przy wejściu i wyjściu z pracy lub odczytać z większej odległości po prostu przechodząc przez drzwi. Czytnik RFID odczytuje indywidualne numery EPC oraz dane zawarte w pamięci z etykiety RFID i przesyła je do systemu komputerowego, który rejestruje czas przybycia i wyjścia pracownika lub inną interakcje np. przebywanie w zakazanych obszarze.

Zalety ewidencji czasu pracy z RFID

Jednym z głównych zalet tego rozwiązania jest automatyzacja procesu rejestracji czasu pracy. Pracownicy nie muszą już ręcznie wpisywać swojego przyjścia i wyjścia, co eliminuje ryzyko błędów i oszustw, wszystko dzieje się w tle. Pracownik przechodzi z tagiem, który jest odczytywany w ułamku sekund, a następnie w takim samym czasie informacja jest przesyłana i dalej obrabiana w systemie. System RFID pozwala również na śledzenie czasu pracy pracowników w czasie rzeczywistym, co ułatwia rozliczanie czasu pracy i obliczanie wynagrodzeń jak i wzmacnia ochronę BHP w czasie ewakuacji. Mamy rzeczywistą informację, ilu jest pracowników czy gości, a nie ilu powinno być, gdyż te rzadko się zgadzają (ktoś musiał wyjść wcześniej itp.). W czasie ewakuacji możliwe szybkie sprawdzenie oraz zliczenie ewakuowanych osób. Metoda RFID niweluje mocno czynnik stresu. Z RFID nie policzymy kogoś dwukrotnie.

Inną zaletą jest to, że system RFID jest elastyczny i prosty w integracji z innymi systemami, np. z systemem kadrowo-płacowym, ERP czy WMS. Pozwala to na automatyzację wielu procesów, co przekłada się na oszczędność czasu i redukcję kosztów. Dodatkowe dane zasilą twoje procesy decyzyjne.

RFID jest też dużo bardziej odporny na oszustwa niż inne metody ewidencji czasu pracy, takie jak np. karty magnetyczne czy kody PIN. Nikt niepożądany nie wejdzie na zakład, pracownicy będą stale monitorowani, by nie przebywali w niebezpiecznych czy nieautoryzowanych strefach.

Zastanawiasz się nad wdrożenie technologii RFID w swojej firmie? Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej!

Przeczytaj pozostałe artykuły Może zainteresuje Cię również
Zamknij

Potrzebujesz pomocy?
Chcesz poznać szczegóły współpracy?

Zostaw swój numer telefonu, a nasz pracownik zadzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.

    Zadzwonimy do Ciebie w możliwie najkrótszym czasie w godzinach pracy od 900 do 1700 w dni robocze.

    Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli Haxon S.A. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. Podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora.

    Masz m.in. prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia oraz zgłoszenia sprzeciwu na marketing produktów i usług Administratora, jak również skorzystać z innych praw opisanych szczegółowo w polityce prywatności. Odbiorcami Twoich danych czyli podmiotami, którym będziemy mogli przekazać Twoje dane zgodnie z obowiązującym prawem będą podmioty pomagające Nam w działaniach związanych z opisanym wyżej marketingiem bezpośrednim produktów i usług własnych oraz inne podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.