Jesteś tu pierwszy raz? Wstęp do RFiD - poradnik dla początkującego

Optymalizacja procesów logistycznych. Technologia RFID w automatyzacji łańcucha dostaw

Usprawnienie procesów logistycznych z RFID

Problemy w łańcuchu dostaw pojawiają się z powodu braku lub nadmiaru zapasów, z powodu opóźnień w dostawach produktu lub z powodu braku informacji w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam szybciej rozwiązać te problemy. Zobaczmy co możemy osiągnąć wykorzystując RFID do procesów logistycznych.

Optymalizacja procesów logistycznych

 • Oszczędności – Jeśli masz sprawny łańcuch dostaw, zmniejszysz koszty związane z koniecznością rozwiązywania nieprzewidzianych zdarzeń w locie.
 • Kontrola i analiza – Jeśli Twój łańcuch dostaw znajduje się pod kontrolą w czasie rzeczywistym, będziesz w stanie podejmować decyzje mające na celu usprawnienie procesów i przewidywanie incydentów, które mogą wystąpić.
 • Konkurencyjność – Jeśli Twoja firma jest bardziej wydajna, będzie bardziej konkurencyjna, a tym samym przyciągnie nowych klientów i będzie mogła konkurować lepszymi cenami w swoim sektorze.
 • Lepsza obsługa klienta -Oferowanie wysokiej jakości procesy logistyczne i niezawodnej obsługi to najlepszy sposób, aby Twoi klienci byli lojalni, kupowali ponownie i polecali.
 • Lepsze środowisko pracy – Jeśli Twój łańcuch dostaw jest uporządkowany, będzie mniej problemów między działami i pracownikami. A to zawsze zwiększa zyski.

Technologia RFID w automatyzacji łańcucha dostaw

Bez względu na sektor, w którym pracujesz lub wielkość firmy, masz własny łańcuch dostaw z dostawcami i dystrybutorami, a jednocześnie jest on zaangażowany w bardziej globalny łańcuch dostaw.

Technologia RFID jest idealnym sprzymierzeńcem, aby ten łańcuch i cały proces przebiegały bez zakłóceń. Jak już informowaliśmy na naszym blogu, RFID to technologia, która pozwala na przechowywanie dużej ilości danych na małej etykiecie, która identyfikuje obiekt za pomocą unikalnego kodu, takiego jak kod kreskowy. Czasami wciąż wydaje nam się niewiarygodne, że w chipie tagu RFID, wielkości naklejki, możemy skoncentrować tyle informacji. I jak ta informacja jest przekazywana drogą radiową, bez potrzeby skanowania, bezpośredniego widzenia, tylko czytelnik, który zbiera informacje na częstotliwości radiowej. W ten sposób możesz odczytać dużą ilość informacji w krótkim czasie. To się nazywa optymalizacja procesów logistycznych.

Jak można się domyślić, identyfikacja każdego produktu za pomocą unikalnej, automatycznej etykiety RFID do odczytu, która może być również połączona z programem księgowym lub ERP/WMS, systemami zarządzania zapasami i zapasami, a wiedza o tym, gdzie ten przedmiot jest aktualizowana przez cały czas, znacznie ułatwia wszystko.

Zrozumiały to duże marki z sektorów o tak wielu potrzebach logistycznych, jak handel detaliczny , które kilka lat temu wdrożyły technologie RFID, aby zrewolucjonizować swoje łańcuchy dostaw. W Haxon mamy rozwiązania dla każdego rodzaju i wielkości biznesu , dostosowane do Twoich potrzeb.

Optymalizacja procesów logistycznych w przedsiębiorstwie

Zalety urządzeń RFID firmy Haxon w procesie logistycznym

Jak wspomniano wcześniej, zastosowanie technologii RFID do usprawnienia łańcucha dostaw ma ogromne zalety. Oto te, które oferujemy w Haxon:

 • Łatwa instalacja i integracja w Twojej firmie: dostosowujemy technologię do Twojej firmy.
 • Skanowanie wielu artykułów na raz i to w ciągu kilku sekund, co pozwala na weryfikację towarów przychodzących i wychodzących.
 • Skanowanie artykułów bez konieczności kontaktu fizycznego i niezależnie od pozycji przedmiotu.
 • Oszczędzaj czas i koszty, eliminując nieznane straty oraz oszczędzając czas i zasoby podczas przeprowadzania inwentaryzacji.
 • Uzyskanie wiarygodnych danych w czasie rzeczywistym, które umożliwiają całkowitą identyfikowalność artykułów i kontrolę stanu magazynowego w czasie rzeczywistym.
 • Personalizacja procesów.
 • Poprawia zarządzanie zasobami.

Analiza. Informacja to potęga.
Jakie kroki trzeba podjąć do usprawnienia Twojej logistyki i funkcjonowania Twojej firmy z RFID.

Przed zainstalowaniem systemu usprawniającego Twój łańcuch dostaw musisz przeanalizować punkt wyjścia. Upewnij się, że zidentyfikowałeś pewne problemy , porozmawiaj ze swoim zespołem lub wyznacz kogoś, kto to zrobi i wysłuchaj różnych perspektyw, aby spróbować poznać problemy każdego działu. Celem jest zidentyfikowanie punktów wymagających poprawy, przestojów, które pomogą w ustaleniu priorytetów i zaprojektowaniu planu działania z pilnymi potrzebami

W Haxon posiadamy urządzenia i rozwiązania RFID dostosowane do każdego biznesu . Pomożemy Ci znaleźć technologię, która najlepiej pasuje do Twojej firmy i doradzimy, jak skutecznie opracować plan działania.

Zastosowanie. Kompleksowe i spersonalizowane rozwiązanie
W Haxon projektujemy, rozwijamy i produkujemy sprzęt, urządzenia i oprogramowanie, których potrzebujemy, aby zaoferować naszym klientom kompleksowe i dostosowane do potrzeb rozwiązania. Łączymy technologię RFID z Internetem Rzeczy (IoT) w urządzeniach, które są łatwe w obsłudze dla Ciebie i Twojego zespołu.

Automatyczna identyfikacja w systemach logistycznych

Gdy uzyskasz prawdziwe informacje ze swojego łańcucha dostaw, pojawią się nowe potrzeby i prawdopodobnie odkryjesz luki, których nie wykryłeś. Dane pozwolą Ci podejmować decyzje, optymalizować procesy i przewidywać unikanie incydentów . Podsumowując, technologia pozwoli Ci poświęcić więcej czasu na myślenie i planowanie, a mniej na rozwiązywanie problemów.

Optymalizacja procesów logistycznych

Być może zastanawiasz się teraz, ile z tego, co czytasz, można przełożyć na liczby. W Haxon nie znamy Twojego problemy, ale mamy dane niektórych klientów z sektora detalicznego:

2 -10 % większa sprzedaż

4- 20 % wzrost sprzedaży online

98 % dokładność zapasów

100 % więcej wydajności

-40 % kosztów operacyjnych

 

 

 

Przeczytaj pozostałe artykuły Może zainteresuje Cię również
Zamknij

Potrzebujesz pomocy?
Chcesz poznać szczegóły współpracy?

Zostaw swój numer telefonu, a nasz pracownik zadzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.

  Zadzwonimy do Ciebie w możliwie najkrótszym czasie w godzinach pracy od 900 do 1700 w dni robocze.

  Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli Haxon S.A. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. Podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora.

  Masz m.in. prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia oraz zgłoszenia sprzeciwu na marketing produktów i usług Administratora, jak również skorzystać z innych praw opisanych szczegółowo w polityce prywatności. Odbiorcami Twoich danych czyli podmiotami, którym będziemy mogli przekazać Twoje dane zgodnie z obowiązującym prawem będą podmioty pomagające Nam w działaniach związanych z opisanym wyżej marketingiem bezpośrednim produktów i usług własnych oraz inne podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.