Jesteś tu pierwszy raz? Wstęp do RFiD - poradnik dla początkującego

Zabezpieczenie magazynu przed kradzieżą z RFID

Zabezpieczenie magazynu przed kradzieżą
 
W dzisiejszych czasach sklepy często wykorzystują technologię RFID (Radio Frequency Identification) do zarządzania swoimi zapasami i kontrolowania ruchu towarów. Jednakże, jak połączyć inne techniki by zminimalizować ryzyko kradzieży? W tym artykule omówimy kilka sposobów, jak zabezpieczyć magazyn przed kradzieżą z wykorzystaniem technologii RFID.

Sprawdź także: RFID – co to? System RFID dla początkujących

Zainstaluj system monitoringu wideo

Instalacja systemu monitoringu wideo w magazynie może pomóc w zapobieganiu kradzieży towarów. Kamery mogą rejestrować każde wejście i wyjście z magazynu oraz monitorować, jakie towary są wnoszone lub wywożone. Może to zniechęcić potencjalnych złodziei i pomóc w śledzeniu każdego, kto próbuje ukraść towar oraz nałożyć „nieautoryzowane wyjście” rzeczy z tagiem RFID z obrazem z kamery. Organy ścigania będę miały ułatwioną pracę.

Wprowadź kontrole dostępu

Wprowadzenie kontroli dostępu do magazynu sklepu może również pomóc w zapobieganiu kradzieży. Ograniczenie dostępu tylko do upoważnionych osób może utrudnić zadanie złodziejom, którzy nie będą w stanie wejść do magazynu i ukraść towarów. System kontroli dostępu może również rejestrować, kto wchodzi i wychodzi z magazynu oraz monitorować ruch towarów, wraz z przepływem towarów oznakowanych tagami RFID.

Zainstaluj bramki RFID

Instalacja bramek RFID na wejściach i wyjściach z magazynu może pomóc w śledzeniu ruchu towarów i wykrywaniu prób kradzieży. Bramki RFID są wyposażone w anteny, które rejestrują sygnały RFID z towarów, które przechodzą przez bramkę. Jeśli towar jest wywożony z magazynu bez zarejestrowania jego sygnału RFID, bramki mogą uruchomić alarm i powiadomić personel magazynu.

Zainstaluj system alarmowy

Instalacja systemu alarmowego w magazynie może pomóc w zapobieganiu kradzieży towarów. Jeśli ktoś próbuje ukraść towar, system alarmowy może natychmiast uruchomić alarm, powiadomić personel magazynu i/lub przesłać sygnał do firmy ochroniarskiej. Może to zniechęcić złodziei i pomóc w szybkim zareagowaniu w przypadku próby kradzieży. O każdym „nieautoryzowanym wyjściu” towaru z RFID, w czasie rzeczywistym firma ochroniarska otrzyma informacje „co, gdzie i ile”. Będą wiedzieli czego dokładnie mają szukać.

Przeprowadź szkolenia dla personelu

Przeprowadzenie szkoleń dla personelu sklepu na temat ochrony produktów i korzystania z technologii RFID może pomóc w zwiększeniu świadomości i wrażliwości na zagrożenia związane z kradzieżą. Personel powinien być szkolony na temat korzystania z fali radiowej i tagów RFID, w tym jak je umieszczać na towarach, jak odczytywać informacje i jak ją interpretować. Personel powinien również być szkolony na temat procedur bezpieczeństwa, takich jak identyfikacja i weryfikacja tożsamości pracowników, kontrola dostępu do magazynu, a także jak zachować ostrożność podczas obsługi produktów. Sprawdź ofertę wdrożenia RFID w magazynie.

Czytaj także: Optymalizacja procesów magazynowych z RFID

Przeczytaj pozostałe artykuły Może zainteresuje Cię również
Zamknij

Potrzebujesz pomocy?
Chcesz poznać szczegóły współpracy?

Zostaw swój numer telefonu, a nasz pracownik zadzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.

    Zadzwonimy do Ciebie w możliwie najkrótszym czasie w godzinach pracy od 900 do 1700 w dni robocze.

    Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli Haxon S.A. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. Podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora.

    Masz m.in. prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia oraz zgłoszenia sprzeciwu na marketing produktów i usług Administratora, jak również skorzystać z innych praw opisanych szczegółowo w polityce prywatności. Odbiorcami Twoich danych czyli podmiotami, którym będziemy mogli przekazać Twoje dane zgodnie z obowiązującym prawem będą podmioty pomagające Nam w działaniach związanych z opisanym wyżej marketingiem bezpośrednim produktów i usług własnych oraz inne podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.